lebed_michael (lebed_michael) wrote in vibory_2007,
lebed_michael
lebed_michael
vibory_2007

Молодь України відстоює найстаріший кінотеатр

Акція «Врятувати «БОММЕР»» на знак протесту проти знищення першого стаціонарного кінотеатру Східної Європи відбулась вчора навпроти Кабінету Міністрів у Києві, а також у Львові, Рівне, Вінниці, Ужгороді, Сумах, Хмельницькому, Харкові та інших містах України. Столичний захід молодь адресувала Міністру культури, який приїхав на засідання Уряду. Активісти, здіймаючи полотно із гаслом «Вовкун, врятуй БОММЕР!», просили посприяти занесенню кінотеатру до Державного реєстру нерухомих пам'яток.

Молоді люди скандували «БОММЕР не вмер!» та «Київ і Харків разом!», а також презентували журналістам театралізоване дійство, під час якого «народні обранці» спершу «розстріляли» волю народу, але потім потерпіли поразку через громадський осуд. Окрім Міністра, активісти кампанії захисту кінотеатру зверталися вчора до голів відповідних політичних партій із проханням вплинути на депутатів Харківської обласної ради, аби ті на пленарному засіданні нарешті проголосували проти продажу «БОММЕРу».


 

Ще влітку Харківська обласна рада виставила на продаж будівлю місцевого кінотеатру «БОММЕР», який розпочав свою роботу в далекому 1908 році. За час свого існування кінотеатр жодного разу не змінював свого призначення, показував фільми навіть в роки Великої Вітчизняної війни, був єдиним культурним осередком в місті, де харків’яни могли переглядати некомерційне, інтелектуальне кіно, брати участь у фестивальних показах найкращих українських та іноземних кінострічок, різноманітних соціальних акціях. Зокрема, в «БОММЕРі» був організований безкоштовний показ мультиків для дітей до дня Святого Миколая. В холі кінотеатру також діє безкоштовна фотовиставка. До того ж кінозали «БОММЕРу» мають єдині у місті умови для інвалідів-візочників. На противагу планам депутатів облради у місті стартувала громадянська кампанія захисту кінотеатру. Активісти встигли провести декілька вуличних акцій та зібрали понад 6000 підписів в підтримку «БОММЕРу». Сьогодні, 29 жовтня, має відбутися сесія Харківської обласної ради, проте вже зараз активістам зрозуміло – на сесію питання про збереження кінотеатру виносити не збираються. Тому молодь харківських громадських організацій об’єдналася із молоддю інших міст для того, щоб підкреслити цінність «БОММЕРу» як національної історико-культурної пам’ятки, а також переконати депутатів Харківської обласної ради зберегти осередок інтелектуального кіно для мешканців міста.

Відео з акції, зокрема, шукайте тут – http://www.stb.ua/news.php?list.1

Фото – Любов Багацька

Докладніше про конфлікт читайте тут – http://bommer-ne-vmer.livejournal.com

29.10.2009

Всеукраїнський координатор: Марина Цапок +380979617346

Харківський координатор: Євген Демченко +380664296278, +380932305927

Київські координатори: Віталій Селик +380677757399, Михайло Лебедь +3806812177 (Київський осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Фундація регіональних ініціатив»)

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments